Szybkie przelewy międzybankowe
Usługa - Express ElixirMiło nam jest przekazać informację, że począwszy od dnia 06.11.2019 r. jako Klient naszego Banku możesz, Szanowny Kliencie, przeprowadzać rozliczenia pienieżne za pomocą systemu płatności natychmiastowych - Express Elixir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Express Elixir to pierwszy w Polsce profesjonalny system rozliczeń płatności natychmiastowych realizowanych bezpośrednio.

Realizacja zleceń płatniczych pomiędzy bankami odbywać się będzie:
  1. do banku odbiorcy będącego uczestnikiem rozliczeń w systemie Express Elixir. Lista banków obsługujących płatności Express Eliksir dostępna jest pod adresem KIR: http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/ .
  2. wartość jednej dyspozycji przelewu Express Elixir nie może przekraczać limitu kwotowego dla pojedynczej transakcji w wysokości 20 tys. zł.
  3. w przypadku przelewu w bankowości elektronicznej obowiązują limity ustalone dla danego rachunku, jednakże również do wysokości nie przekraczającej 20 tys. zł.

Twoje dyspozycje realizowane będą wyłącznie w złotych przez 24h/7.


Głównymi zaletami usługi są:
  1. płatności Express Elixir realizowane są natychmiastowo
  2. zlecenia płatnicze są odpowiednio zabezpieczone z wykorzystaniem mechanizmów kryptograficznych
  3. Express Elixir pozwala "od ręki" stwierdzić dokonanie płatności, co umożliwia natychmiastową realizację dyspozycji klienta.
Rozwiązanie Express Elixir kierujemy do wszystkich, którym zależy na błyskawicznym zasilaniu rachunku wybranej osoby lub firmy. Może być wykorzystywany nie tylko w sytuacjach awaryjnych, aby uniknąć ryzyka naliczania odsetek za spóźnienia np. w opłacaniu rachunków za telefon, prąd czy gaz, ale także do spłaty rat kredytu czy kart kredytowych.


W celu realizacji przelewu w bankowości internetowej w wersji dla klientów indywidualnych, jak też w wersji dla firm należy w dolnej części wskazać jakiego rodzaju przelew chcemy zrealizować: Przelew Standardowy (Elixir) Przelew Przyspieszony (Sorbnet) lub Przelew Express Elixir.

Po wyborze wskazanego rodzaju przelewu pojawi się wysokość opłaty pobieranej przez Bank. Powyższa informacja pozwoli podjąć decyzję o wyborze rodzaju przelewu do realizacji.

Szczegółowe informacje o kosztach realizacji przelewów Express Elixir dostępne są w placówkach Banku Spółdzielczego w Teresinie.

Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszych produktów i usług bankowych.

Bank Spółdzielczy w Teresinie,  ul. Szymanowska 14,  96-515 Teresin
tel. 046 86 137 87,   046 86 138 25,   fax 046 86 130 32